Obhajanje pashalne večerje je za kristjane priložnost, da spoznajo ozadje svete maše. Pashalno bogoslužje je namreč obhajal tudi Jezus s svojimi učenci pri zadnji večerji in jo je dopolnil s postavitvijo zakramenta evharistije. Kristjani obhajamo obred pashalne večerje zato, da bi lažje razumeli, kaj je Jezus storil in vstopimo v novost Jezusove daritve. Vključuje pripravo prostora, hrane, petje psalmov, obred pashalne večerje in praznovanje svete maše.

Pashalna večerja s sveto mašo traja približno tri ure. Kot duhovna poglobitev sv. maše je lahko dragocena tako za mladinsko skupino kot za župnijske skupine in druge skupine v Cerkvi.

Vodi: s. Meta Potočnik

Pashalno večerjo obhajamo v Hiši kruha ali v vašem kraju po predhodnem dogovoru.

Za več informacij se obrnite na s. Meto.

Tweet about this on TwitterShare on FacebookShare on Google+Email this to someone