Novice 13, 10. januar 2016

krstTokrat je nedelja Jezusovega krsta. Vsaka se lahko spomni (vsaj po slikah in pripovedovanju) na svoj krst, ko je postala Božji otrok in je vstopila v Cerkev kot Božji otrok. Ob letu usmiljenja te Cerkev še posebno vabi, da poglobiš svoj odnos do Boga in se prepustiš usmiljenju. Lahko se vprašaš, kako živiš krstno milost? Jo zapravljam ali zmeraj znova obnavljam? Iz tega živmo bolj poln vsakdan. Naj bo tudi ta teden v znamenju tega: polnosti, z Bogom.

SANKANJE NA ŠMARNI GORI
Ko se dvigneš iz meglene Ljubljane in kaj kmalu zagledaš zvezde, pod nogami pa ti škripa sneg, je že prvo zadovoljstvo. Naslednje je bila hoja, ki spreminja in je v užitek, a najboljši je bil spust. Ravno dovolj strahu zaradi previdnosti in dovolj adrenalina za užitek. Še kdaj. Kar organizirajte in bomo z veseljem šli.

VAJA ZA SV. MAŠO
V ponedeljek bo vaja za instrumentalistke in pevke ob 20.00 v apartmajih. Vabljene pevke, da boste steber pri sv. maši, ki jo bomo imeli 18. januarja.

RAZSVETLJUJ
Naslov, ki nas vabi na božični koncert zbora MPP, kjer poje tudi Eva C. Lahko razsvetljuješ samo tako, da si sam najprej luč. Pridi se posončiti v sredo po študentski sv. maši (20.00) pri frančiškanih.

ŽIVI NA POLNO
Prestavljeno predavanje Anje Kastelic o ŽIVLJENJSKIH ODLOČITVAH bo v četrtek, 14. januarja 2015 ob 20.00 v razredu 1. Aktualna tema za vsakega.

JANUARSKO OBVEZNO SREČANJE
Tokratno skupno srečanje bo sv. maša v ponedeljek, 18. januarja 2016. Zbiranje začnemo ob 20.05 v kapeli, ponovimo pesmi in začnemo s sv. mašo. Skupina se že pridno pripravlja, drug teden bo pevsko instrumentalna vaja. Vsaka pa naj se razpoloži. Sv. maši sledi prijetno druženje. Vsaka rabi blagoslov, še posebno ob začetku leta in pred izpitnim obdobjem. Z nami bo p. David Bresciani, jezuit. Saj mi ni potrebno ponavljati, kaj pomeni obvezno srečanje? Pričakujem vse. Če ima katera kakršnekoli zadržke, upravičene, naj pride osebno domene. Če ima katera vsakotedenske dejavnosti, bo pač enkrat manjkala.
Da še enkrat spomnim: za podaljšanje je potrebna 4/5 udeležba na vseh obveznih srečanjih ter vestno opravljanje svojih dolžnosti ter soustvarjanje doma.

GENERALNO ČIŠČENJE
V začetku tedna bom dala v drive seznam za vpis za generalno čiščenje. Kaj pomeni generalno čiščenje? V domu imamo 2x letno generalno čiščenje: februarja in junija. Takrat se sčisti vse površine, odmaknete postelje, police, majhne kote, kopalnice, … in še vpete ste v čiščenje dela skupnih prostorov. Vpišeš datum in takrat ste prisotne zraven, da skupaj pogledamo. Več navodil in seznam, kaj vse se pričakuje za čiščenje bo v samem seznamu skupaj z vpisom datuma.

MOKRI DNEVI
Ko hodite po tej plundri, se čevlji hitro zmočijo. Čevlje sušite samo v skupnih prostorih, in nikakor ne v sobi. Čevlje zmeraj položite na plastični pladenj za čevlje (ni potrebno v grajskem stolpu) in ne jih postaviti direktno na parket ali tepih. V naslednjih dneh bom bolj pozorna na urejenost čevljev in njihovo odsotnost v sobi.

MAIL ali FB
Še enkrat opozarjam: vabila za molitve, telovadbo, odbojko in vse tisto, kar se dogaja redno pišemo zmeraj na FB in ne na mail. Tiste, ki ste manj redne na FB (peščica), sklenite novoletno zaobljubo o vsaj 1x dnevnemu pogledu na našo stran.

HOTEL ŠDU
Saj veš, da se v ŠDU trudimo ustvariti dom, kjer bi se vsaka počutila domače, kjer bi vsaka prispevala svoj prispevek, kjer ne bi bili le bežni znanci, še manj pa, da se ne bi vsaj na videz poznali med seboj. Nekateri ste soustvarjalci, drugi le obiskovalci ne doma, hotela: bodi sprememba in vstopi.