Novice 19, 19. marec 2017

Današnji evangelijski odlomek o Samarijanki nas vabi, da se ustavimo pri studencu Žive vode. Ali je Jezus zame studenec, ob katerem se lahko napojim? Kje so moji izviri? Kje je moje bistvo življenja? Ste v letih, ko postavljate temelje svoji identiteti in življenju. In je dobro, da se sprašujete o temeljnih vprašanjih. Ta teden je teden družine. Pokažimo hvaležnost svoji družini.

POSTNI ČAS 4

Kaj naj jaz z njim počnem? Si se že vprašala? Si se že srečala morda s skušnjavami? Tudi Jezus jih je imel. Lahko nam pomagajo, da bi se prečistili in se osvobodili. Tri temeljne skušnjave ob katerih se lahko vprašam: Kaj je tisto, kar je vredno v mojem življenju? Kakšno mesto ima Bog v mojem življenju? Je On Gospod ali sem jaz? Skušnjave nam dopovedujejo, da lahko vse sami; skušnjave nam dopovedujejo, da v težkih situacijah obupamo in se ne zanesemo na Gospoda, ki skrbi zame; skušnjava sreče, ko mislimo, kaj vse nas bo potešilo, pa nas lahko samo Gospod. V tem tednu se bomo v domu trudile za sprejemanje. Zbiramo dobitke za srečelov. Naj ne gre mimo tebe. Prispevaj vsaj nekaj majhnega, za lepoto in smehljaj malih sirot.

ČAS IMAM ZATE

S. Milena vsak ponedeljek od 20.30 do 21.30 v kapeli moli in je na razpolago za pogovor. Z veseljem te pričakuje.

BISTVO JE OČEM NEVIDNO – POGOVORNO GLASBENI VEČER

Odkrivanje globin življenja preko pesmi in besede. Združeval in povezoval nas bo kantavtor Aleksander Novak. In bomo spoznale, da so omejitve lahko samo prostor za nekaj drugega in ne  naj nas ne bi ustavile v naših sanjah in poteh življenja. V sredo, 22. marca ob 20.00 v dvorani 1.

ZBORNIK

Si že vsaj pomislila, kaj boš pisala za naš zbornik na tematiko prostovoljstva? Kaj si v tem letu, ali tudi prej kaj dobrega storila za drugega in s tem tudi zase. Razmišljaj in deli. Saj vidiš, kako čas beži. 1. april bo kmalu tu. Prebudi svojo misel in obogati nas s svojim prispevkom. Ker je letos rdeča nit Serviam – Jaz sem, ker smo vsi, je vsaka povabljena (no, v bistvu je naloga vsake), da prispeva svoj delež. In tako bomo dar druga drugi.

SERVIAM

Že kar nekaj časa pišem o različnih možnostih in še bom, saj mora vsaka letos opraviti najmanj 20 ur prostovoljnega dela, ali vsaj kakšen projekt. S tem razširiš svoje srce, narediš nekaj vrednega za drugega in s tem obogatiš tudi sebe. V primeru, da do prošnje za podaljšanje ne boš še nič imela, bo poletje primeren čas za to (pogojni vpis – kaj več o tem kmalu na naši internetni strani).

Prva priložnost, ki ti jo ponujamo si povabljena na projekt, ki ga organizira Slovenska filantropija, katere članica je tudi naš dom in se izvaja po celi Sloveniji je projekt: DAN ZA SPREMEMBE, ki bo 8. aprila od 9.00 – 15.00 v Ljubljani. Skupaj z Društvom za druge bomo pospravljali ljudem, ki sami tega ne zmorejo. Približno 4 ure dela in skupno kosilo. Ne osrečiš samo druge, ampak tudi sebe. Prijave že zbiram.

Druga možnost pa je SERVIAM V CELOVCU, kjer bo delovno počitniško vzdušje. V Celovcu se najde veliko priložnosti za telo in duha. (8. do 13. avgust 2017).

Lahko tudi ANIMATORSTO IN VARSTVO OTROK v Hiši kruha (Sv. Duh pri Škofji Loki) od 12. do 16. julija ali od 9. do 13. avgusta.

VODEN ZGODOVINSKI – UMETNOSTNI OGLED SAMOSTANA IN CERKVE

Zadnji teden marca ste povabljene na voden zgodovinski – umetnostni ogled samostana in cerkve pod vodstvom s. Marte. Vstopile bomo v kratko zgodovino naše hiše, si ogledale nekatere prostore, v katere običajno ne vstopamo, so pa mikavni. Čas bo tudi za vprašanja. Predvideni termini so v torek, 28. 3. ob 19.30, v sredo, 29. 3. ob 16. uri in v petek, 31. 3. ob 15. 15. (krajša varianta). Ogled traja približno 2 uri, začnemo skupaj v avli apartmajev, vsaka  lahko odide, ko mora oz. ji ni več zanimivo… Več v prihodnjih novicah oz. na FB.