Obisk nuncija na praznik sv. Uršule

neimenovanoV petek, 21. oktobra 2016, smo sestre uršulinke praznovale praznik naše zavetnice sv. Uršule. Naše praznovanje je obogatil nuncij Juliusz Janusz, ki je vodil slovesno sveto mašo in se sestram pridružil na večerji.

V naši cerkvi se je počutil kot doma, saj je na Poljskem, v župniji kjer je bil krščen, sv. Uršula sozavetnica cerkve. Pri pridigi je poudaril, da so zavetniki nosilci Kristusove luči. Sv. Uršula je bila mučenka in s svojim mučeništvom pričevalka Kristusovega življenja. Omenil je Viktorina Ptujskega, ki je bil škof in je leta 304 umrl kot mučenec. Bil je eden najbolj razsvetljenih mož, ki je znal razložiti knjigo Razodetja. Trdil je, da sta dve vstajenji; eno za svetnike in Kristusove prijatelje, drugo pa za tiste, ki Kristusa preganjajo. Sv. Uršula je zgled svetosti za posvečene osebe, saj je pokazala pogum in šla pričevat za Kristusa v oddaljene dežele. Danes potrebujemo tak pogum. Nuncij je omenil tudi zgled gospoda Strleta, ob spominu obletnice njegove smrti. Poudaril je, da je bil ugleden teolog, ki je božjo besedo živel vsak dan in »mučenec spovednice«, saj je veliko spovedoval. Zaključil je z mislijo, da bomo srečni le, če sledimo Jezusu.

Z velikim navdušenjem je povedal, da je na avdienci, 22. septembra 2016, osebno povabil papeža Frančiška na obisk v Slovenijo. Upajmo, da bo njegovo povabilo obrodilo sadove.