Preroška poteza sester, ki prinaša novo veselje

Na praznik nadangelov, 29. 9., je bila sveta maša ob priložnosti pridružitve skupnosti Avstrija slovenski provinci tudi v uršulinski cerkvi v Celovcu. Maševal je krško-celovški škof Alois Schwarz ob somaševanju rektorja uršulinske cerkve g. Roberta Katnika. Pri maši, med katero sta se prepletala nemški in slovenski jezik, je sodeloval stolni zbor iz Celovca. Ob uršulinkah iz Celovca in zastopnicah iz Slovenije so se praznovanja udeležili tudi učitelji na uršulinskih šolah v Celovcu.

V nagovoru med mašo se je škof Schwarz ustavil ob prebrani božji besedi. Izpostavil je vlogo nadangela Gabriela, ki je bil poslan k Mariji v Nazaret in da je njen odgovor prinesel v svet veselje, ko je omogočil prihod Sina človekovega na ta svet. Zahvalil se je sestram za zgled življenja v skupnosti in spomnil, da so danes redovne skupnosti in Cerkev prostor, kjer Bog prihaja na svet. Prostor, kjer se v medsebojnih odnosih zrcalijo odnosi med osebami Svete Trojice. Kot preroško je označil potezo sester, ki prinaša novo veselje v dobro družbe in v dobro sestram zaupanih otrok.

Po sveti maši so predstavniki uršulinskih šol pozdravili novo provincialno predstojnico s. Zorico Blagotinšek in ji izročili vrtnice.

V celotnem praznovanju je bilo čutiti veliko veselje in hvaležnost. Veselje celovških sester, ki so se spominjale nedeljskega praznovanja v Ljubljani in tistih, ki niso mogle v Ljubljano, pa so bile praznovanja deležne v Celovcu. Veselje učiteljev, ki so v dar dobili zgibanko s predstavitvijo uršulink.

Preprosto in sproščeno vzdušje se je po fotografiranju v cerkvi nadaljevalo v šolski jedilnici ob prigrizku ter medsebojnem pogovoru sester in učiteljev.