Cerkev in joga?

Lep pozdrav. Zanima me, kakšen pogled ima na jogo Cerkev – ali je joga združljiva z življenjem kristjana?

Lp Sara

Draga Sara,

Cerkev se nikjer ni konkretno opredelila do joge kot takšne, pač na splošno do verskih vzhodnih praks, katerih telesne drže in filozofija, ki je zadaj, niso v celoti združljive z Jezusovim naukom, kjer je molitev dar in njen sad od Boga, ne pa točno določene drže.

Je pa krščanstvo prevzelo molitvene drže, ki so nastale v starozaveznih časih: poklek, stoja, leže na tleh, priklon, vzdigovanje rok … Od joge lahko vzamemo dejstvo, da je telesna drža še kako pomembna za odnos z Bogom.

Še primer: ko smo se kot otroci pri telovadbi naučili delati držo sveče, kar spodbuja prekrvavitev srca, ni nihče vedel, da je to ena od drž joge. Jaz to delam med telovadbo vsako jutro.
Same drže torej niso problematične, in imajo dokazano dobre učinke na zdravje telesa.

Več si preberi na tejle povezavi, kjer so odlični odgovori:

Lepo te pozdravljam

s. Meta