Duhovna obnova za družine birmancev in prvoobhajancev

Sobota 27. februarja 2016 se je začela prav prijetno, sicer mrzlo z nekaj snežinkami, vendar nas to ni ustavilo pri prijetnem druženju in duhovni obnovi v Ljubljani na Rakovniku.

Že na parkirišču nas je, nasmejana in polna dobre volje, pričakala s. Maja in nas napotila proti prostorom, kjer smo imeli program. Na hodniku, pred učilnicami, smo se pogovarjali in čakali, da se vsi zberemo, nato pa smo se razdelili v dva prostora. Starši so se s s. Magdaleno pogovarjali o evangelijskem odlomku, ki govori o Samarijanki in se v medsebojnem pogovoru resnično obogatili. Posebno mesto je imela polurna tiha molitev v cerkvi Marije Pomočnice. V drugem prostoru pa smo se zbrali animatorji z otroki. Ob zvokih kitare smo prepevali pesmi. Nadaljevali smo z branjem odlomka iz Svetega pisma o Samarijanki, ki smo si ga z animatorji razdelili po vlogah in se o prebranem pogovorili. Po pogovoru smo prebrali še odlomek zadnje večerje in vsak posebej  razmislili kaj se nas je posebej dotaknilo.

Sledil je odmor za malico, čaj in druženje s starši, po odmoru pa smo se vrnili k delu. Otroci so dobili pobarvanke na temo Samarijanke, ki so jo s pomočjo animatorjev lepo pobarvali, prvoobhajanca pa sta dobila še dodatno pobarvanko s sliko grozdja in klasja. Vsak je dobil še lesen vrček z nalepljeno pobarvanko in se nanj podpisal.

Kmalu je prišel čas za sv. mašo, zato smo animatorji otroke pospremili do kapele, kjer smo se skupaj s starši pripravili na sv. mašo, ki jo je daroval g. Dragan Adam, župnik v župniji Ljubljana-Sv.Trojica. Pri maši smo se spomnili tudi našega Luka Tavčarja (birmanca), ki je prezgodaj zapustil ta svet.

Po maši je sledilo odlično kosilo, pozdraviti pa nas je prišel tudi g. Mirko Simončič, župnik župnije Lj.-Rakovnik, kjer je potekalo naše srečanje. Po kosilu smo se vsi skupaj, starši in otroci, zbrali k ogledu filma o zakramentih in vsakemu posebej namenili nekaj besed. Starši so pogovoru namenili več časa, animatorji pa smo si z otroki krajšali čas s plesom in igro.

V tem dnevu sem zelo uživala, saj sem dobila občutek, da smo se z otroki in tudi s starši še bolj zbližali in povezali.

Ela Zupin, animatorka