Ekumenska iniciativa žena: Svetovni molitveni dan

2015-12-01 Ekumenska iniciativa žena3Lepo in bogato izkustvo je bilo zame, da sem bila del skupine 48 žena iz 14 različnih krščanskih Cerkva zbranem na svojem študijskem srečanju v Melencih v Srbiji. Iz Slovenije nas je bilo šest udeleženk, jaz sem bila edina redovnica v skupini. Družilo nas je iskreno prijateljstvo, spoštovanje in osebna ljubezen do Boga in Jezusa.

Izkušnja tega tridnevnega druženja me je utrdila v prepričanju, da je ekumenizem in edinost v različnosti mogoče živeti danes v konkretnih okoliščinah. Poleg druženja smo imele možnost od blizu spoznati kraje, ki smo jih obiskale na svoji poti do Melencev: Osijek, Vukovar (kratek postanek na pokopališču, kjer je postavljen spomenik žrtvam zadnje vojne na Hrvaškem), Novi Sad in Melenci.

2015-12-01 Ekumenska iniciativa žena2V nedeljo smo obiskale bogoslužje v različnih Cerkvah. Nekaj žena je šlo na bogoslužje h pravoslavnim bratom v Melence. Drugi del skupine je šel v Zrenjanin. Bogoslužja smo se udeležile v katoliški cerkvi in sicer smo prisostvovale maši v madžarskem jeziku. Evangeličani v času, ko smo bili v Zrenjaninu niso imeli bogoslužja, zato smo bili vsi skupaj pri katoliški maši.

Bogato izkustvo za nas vse je bilo predavanje v soboto dopoldne, ki ga je imela ga. Liljana iz Osijeka: Žene, razumete kaj sem vam storil (ob Jn 13,1-20). Temu je sledilo delo po skupinah, kjer smo predavanje v pogovoru in različnih zvrsteh ustvarjanja še poglobile.

2015-12-01 Ekumenska iniciativa žena5Domov smo se vrnile notranje obogatene za tolika srečanja, pogovore, molitve … Vez prijateljstva se je okrepila, meni pa dala nov uvid v ekumensko prizadevanje žena, ki je živo med ženami različnih Cerkva.

2015-12-01 Ekumenska iniciativa žena6 2015-12-01 Ekumenska iniciativa žena4