Izlet otrok iz “vrtčevske strani”

Že par let izvajamo izlet vseh treh skupin vrtca v jesenskem času.

Letos smo se z mestnim avtobusom odpeljali proti ljubljanskemu Barju, do vasi Jezero. Pred gasilskim domom Jezero so nas čakali prostovoljni gasilci in nam predstavili svoje delo, pokazali opremo in vozila ter nam pripravili vajo v ciljanju s cevjo.

Vsi smo bili presenečeni nad pospravljenim domom in prav  “montessori ” se nam je zdelo, kako ima vsaka obleka, vsak čevelj, vsaka čelada in vsak pripomoček točno določeno mesto. 🙂 🙂

Seveda pa so bila najbolj mikavna gasilska vozila, kamor so se otroci lahko usedli; prižgali so še sireno in sreča je bila neizmerna. Za piko na I so nas pa posladkali.

V barjanski megli smo se povzpeli na hribček sv. Lovrenca, kjer stoji cerkvica. Sledila je slastna malica iz nahrbtnika.

Prijazen skrbnik te cerkvice nam jo je odklenil. Zahvalili smo se Gospodu in se priporočili v varstvo.

Ob prihodu iz cerkvice pa smo bili nagrajeni še z lepim razgledom na sv. Ano (vijolčkom dobro poznano 🙂 ter Krim, saj so sončni žarki posijali in razpodili meglo. Tako smo lahko na hribčku še malo potekli in se poigrali ter se odpravili proti avtobusni postaji.

Polni vtisov in rahlo utrujeni smo se odpeljali v vrtec, kjer nas je že čakalo dobro kosilo in zaslužen počitek. 🙂

vzgojiteljica Martina

Več v FOTOGALERIJI namenjeni staršem otrok AV.