Ogled jaslic v Stični

V soboto, 9. januarja smo se prvič v letu 2016 zbrali s. Magdalena, družine z otroki (13 družin) in 8 animatorjev. Za vstop v novo leto, za katerega si vsi želimo, da bi bilo blagoslovljeno in polno uspehov, smo si odšli ogledati jaslice, v samostan Stična.

Dobili smo se ob 10.45, pred samostanom. Tam nas je prijazno sprejel cistercijanski brat Jona. Ob 11.00 smo imeli sv. mašo, ki jo je daroval g. Lojze Hostnik. Po maši smo si ogledali jaslice, ki so bile res lepe. Takšnih jaslic še nismo videli in zato smo jih z velikim zanimanjem do potankosti pogledali.

Po ogledu jaslic smo odšli na čaj in prigrizek, ki so ga družine prinesle s seboj. Tam smo tudi poklepetali in zapeli. Presenetili pa so nas tudi z ostanki hostij. Otroci in tudi ostali smo si prav z užitkom postregli z njimi.

Ko smo se okrepčali, so nekateri odšli proti domu, drugi pa smo si šli ogledati še jaslice in novo cerkev v Ivančni Gorici. Jaslice so bile nekoliko manjše kot v Stični vendar kljub temu lepe in edinstvene. Animatorje pa je še bolj kot ogled jaslic navdušila arhitektura cerkev in predvsem orgle.

Za konec druženja smo si animatorji izmenjali še kakšno snežno kepo. Srečanje je bilo kot vedno nepozabno, in zato smo hvaležni.