Prvo jesensko druženje in romanje na Zaplaz za družine iz CIRIUS-a v Kamniku

V nedeljo, 2. oktobra 2016, smo se skupaj odpravili na Zaplaz. Romanja se je udeležilo 11 družin, animatorji in s. Magdalena Cimerlajt.

Že v avtomobilih na poti do tja je vladalo prijetno vzdušje, kljub temu da je bilo vreme malce deževno. Ko smo prispeli na svoj cilj, smo se skupaj odpravili v cerkev, kjer smo imeli najprej pevsko vajo. Po njej nam je duhovnik novomeške škofije, gospod Janez Gril, predstavil zgodovino cerkve na Zaplazu. To je glavna romarska Marijina cerkev v novomeški škofiji. Lepo nam je orisal tudi življenjsko pot bl. Lojzeta Grozdeta, ki je tukaj pokopan. Nato je sledila sveta maša, ki jo je po naših namenih daroval pater Jože Poljanšek, jezuit iz Dravelj.

Po sveti maši smo kot običajno nadaljevali z druženjem ob pecivu, kavi in znanih obrazih. Dan je bil poln nasmejanih obrazov in sreče, hkrati pa menim, da smo na tem srečanju vsi začutili našo povezanost.