Sveta maša za gluhe in naglušne

Četrto nedeljo v oktobru je bila v župniji Ljubljana Dravlje sveta maša v slovenskem znakovnem jeziku. Daroval jo je vikar za pastoralo gluhih in naglušnih Slovenije g. Edi Strouhal.

Takole je svoje vtise zapisala s. Magdalena Cimerlajt:

“Že pred sv. mašo sem občudovala pogovor med udeleženci. Doživela sem njihov prisrčen medsebojni odnos. Začutila sem, da so si blizu. Občudovala sem duhovni svet, ki je skrit v človeku in vendar resničen. Na udeležencih je bilo mogoče opaziti izraze veselja in hvaležnosti.

Nagovorilo me je branje Božje besede v znakovnem jeziku in pridiga g. Edija. Veliko lažje je slediti, ker je bila redna nedeljska Božja beseda. Zahvaljujem se Bogu za darove Sv. Duha, ki jih daje g. Ediju, da res z duhovniškim srcem tem ljudem približa Božjo besedo. Duhovni svet je neskončno bogat. Doživeti je bilo mogoče edinost v skrivnostni in resnični govorici.”

Evangelij 30. nedelje med letom v slovenskem znakovnem jeziku: Jezus ozdravi slepega Bartimaja

In še VABILO k sveti maši v SZJ 22. novembra 2015 ob 15.00.

Vir: župnija Ljubljana Dravlje; Foto in video: Tomaž Celarec

Daljši zapis, video in fotografije TUKAJ

IMG_7564_800x600