Z družinami veroučencev CIRIUS-a romali v Žužemberk

V nedeljo, 11. oktobra smo se prostovoljci skupaj s kar enajstimi družinami ter s s. Magdaleno in s. Majo odpravili na romanje v Žužemberk. Tam nas je pričakal in toplo sprejel tamkajšnji župnik, gospod Franc Vidmar.

Najprej smo nekaj časa preživeli ob skupnem pogovoru in spoznavanju, nato smo odšli do farne cerkve, kjer smo bili pri prisrčni, veseli in zelo doživeti maši, ki jo je daroval pater Damjan Ristič, jezuit iz Dravelj.

Po maši je sledilo prijetno druženje in pogovor ob domačem pecivu in čaju. Posebej nas je bila vesela družina Novak iz župnije Žužemberk, saj je bila njihova hčerka v šoli v CIRIUS-u v Kamniku. Zelo je bila srečna, da je zopet videla svoje nekdanje vrstnike.

Tako smo dan preživeli ob sklepanju novih prijateljstev, obnavljanju starih, najbolj pomembno pa je to, da smo vsi skupaj doživeli sončno in iskrenega smeha polno nedeljo, pa čeprav je zunaj deževalo.