Duhovna obnova za družine iz CIRIUS-a

V soboto, 12. marca, smo se na duhovni obnovi na Rakovniku ponovno zbrali animatorji, družine, s. Maja in s. Magdalena. Duhovna tema obnove je bila Prilika o izgubljenem sinu. Na to temo smo se pogovarjali, barvali pobarvanke in prepevali. S starši je delala s. Magdalena, z otroki pa animatorji.

Po prvem delu je sledila malica, ki so jo obogatili starši, ki so prinesli domače dobrote. Nadaljevali smo z delavnicami in s pripravo na sveto mašo, ki je sledila. Starši so se skupaj s s. Magdaleno poglabljali v sporočilo Prilike o izgubljenem sinu in se medsebojno bogatili. Pol ure so namenili tihi molitvi v župnijski cerkvi na Rakovniku. Maševal je p. Ivan Bresciani, jezuit, ki  nas je preprosto in domače nagovoril.

Po maši nas je pričakala pica velikanka, nad katero so bili posebej navdušeni otroci. Za zadnji del pa smo si ogledali film o zakramentih.

Tako smo se razšli in v pričakovanju ponovnega snidenja molimo drug za drugega.

Domen Kocjančič, animator