Obvestila, 12. januar 2018

Dragi starši, pozdravljeni!

OBISK IZ REVIJE MAVRICA in OBJAVA V REVIJI

Iz revije Mavrica so se odločili, da bodo v reviji in na internetni strani (na njihovi FB strani) predstavili naš vrtec. Ker je to izredna situacija, vas sprašujem, ali bi kljub že podpisanim dovoljenjem za objavo v medijih, v tem primeru želeli drugače. V primeru, da objave v tem primeru ne želite, me o tem obvestite do 15. 01. 2018. Obvestite me tudi tisti, ki bi želeli, da so vaši otroci v tem primeru izjemoma lahko objavljeni v medijih.

SVETA MAŠA

V petek, 26. januarja 2018, ob 16.15 bo skupna sv. maša ob prazniku sv. Angele. Sv. mašo bo daroval domači župnik, g. Dragan Adam, za blagoslov družin Angelinega vrtca.

Za tiste, ki boste prišli prvič: sv. maša bo v Uršulinski cerkvi (župnijska cerkev sv. Trojice), vhod je s Slovenske ceste.

VRTČEVSKI OTROCI bodo sedeli spredaj na stolih skupaj s svojimi vzgojitelji in pri maši sodelovali s petjem in pripravljenimi prošnjami, zahvalami, …

JASLIČNI OTROCI bodo sedeli pri svojih starših v klopeh.

Starši, ki boste ta dan prišli po otroke že prej in se boste potem vrnili na sv. mašo, pridite z otroki kar v cerkev.

Starši, ki otrok v vrtcu ne boste prevzeli do 16.05, pridite v cerkev. Otroci iz vrtca in jasli bodo odšli v cerkev ob 16.05. Starši jasličnih otrok svoje otroke po 16.05 prevzamete takoj ob vstopu v cerkev pri vzgojiteljici.

ODHOD VIANEJE

Vianeja Pesjak, ki deluje kot gospodinja v kombinaciji z delom v skupini s tem mesecem odhaja. Dobila je priložnost za delo v skupini v enem od drugih montessori vrtcev. Vsi ji želimo veliko uspeha na njeni poti.

Na njeno mesto bo za krajši čas prišla Ana Dolinšek, ki ste jo sedaj srečevali kot študentko v popoldanskem času. V primeru večjih nadomeščanj pa bo še vedno pri gospodinjskem delu pomagala s. Marta Triler, ki že sedaj pospravlja po popoldanski malici. To bo res krajše časovno obdobje, saj se kmalu vrnejo vzgojiteljice iz porodniškega dopusta in bodo ponovno spremembe. O njih vas pravočasno obvestim.

09. 02. 2018

To je dan po državnem prazniku in dan, ki mu sledi vikend. Za ta dan vam bom naknadno poslala vprašanje o prisotnosti (nekje 14 dni prej). Tokrat bo vprašanje le o tem, kdo od otrok bo v vrtcu prisoten. Vsi, ki boste označili prisotnost otroka na dan 09. 02., ga kasneje ne boste mogli odjaviti. Obravnavali bomo kot, da je otrok prisoten (tudi pri plačilu). Ta ukrep smo sprejeli zgolj iz izkušnje novembrskih počitnic, ko je bilo prijavljenih več otrok, kot jih je bilo kasneje vključenih v tistem času.

Vsi tisti, ki pa ne boste označili prisotnosti, a boste otroka na ta dan pripeljali, pa vam ga bomo morali zavrniti, če bi s prisotnostjo otroka presegli normative glede na razpoložljivost kadra, ki bi ga za ta dan zagotovili.

Vrtec bo odprt, če bo prisotnih 14 otrok. Žal moramo tudi mi gledati na smotrnost delovanja.

ODLOŽITEV ŠOLANJA

V mesecu februarju poteka vpis v prvi razred za šolsko leto 2018/19. Ker vem, da nekateri razmišljate o odlogu šolanja, vas prosim, da me s tem seznanite. V primeru, da me pravočasno ne obvestite, da želite odložiti začetek šolanja vašega otroka, vam ne morem zagotoviti mesta v vrtcu. V mesecu aprilu že začnemo s sprejemanjem novih otrok za šolsko leto 2018/19. Potrditev s strani komisije o odložitvi šolanja pa je navadno sprejeta tri mesece pred začetkom šolanja. Takrat pa so lahko že vsa prosta mesta v vrtcu zapolnjena.

DOBRODELNI SEJMI

Naši izdelki so bili na voljo pri Uršulinkah, v Maxiju in v vrtcu. Na teh sejmih smo s pomočjo vaših otrok skupaj zbrali 907,81€, ki smo jih razporedili:

• 200€ smo podarili Ambasadorjem nasmeha,
  • 650€ smo prispevali v sklad Izak,