Zlati jubilej s. Karmen Ocepek

V ponedeljek, 2. maja 2016, je bil za s. Karmen Ocepek prav poseben dan, saj je obhajala 50 let življenja po zaobljubah. V cerkvi sv. Trojice v Ljubljani se je ob 15h začela sv. maša, pri kateri smo se zbrale sestre ter sorodniki in prijatelji s. Karmen. Somaševanje je vodil upok. nadškof Alojz Uran, ob njem pa so bili še župnik Dragan Adam ter p. Jože Roblek in g. Anton Rojc. S. Karmen je med sv. mašo obnovila svojo življenjsko izročitev Gospodu, za svoje geslo si je izbrala besede Slavim te, Oče (Mt 11,25). G. nadškof je orisal življenjsko pot s. Karmen, ki je bila polna predanosti Gospodu in skupnosti uršulink. Z veselim in preprostim srcem je služila kot vzgojiteljica mladih sester, predstojnica, provincialna tajnica, ter zadnja leta kot ekonoma. V Cerkvi na Slovenskem jo poznamo kot katehistinjo, voditeljico in predavateljico na KPŠ ter voditeljico katehistov in katehistinj. Sama je izrazila hvaležnost Bogu in sv. Angeli, da je izbrana za Gospodovo nevesto in da je mogla oznanjati evangelij vsem, h katerim je bila poslana.

Po sv. maši smo se zbrali v dvorani, kjer smo s. Karmen lahko čestitali in se sprehodili po njeni življenjski poti preko fotografij in prilike o sejalcu. Zazvenel je še venček narodnih, pogled pa je očarala torta, narejena izpod prstov mladih sester. Hvala s. Karmen za zgled zvestobe in ljubezni do Gospoda ter bratov in sester.