Maribor

Naslov: Stritarjeva 11, 2000 Maribor
Telefon: 02 252 44 72

Uršulinke je v Maribor povabil nadškof dr. Franc Kramberger z namenom, »da bi uršulinska karizma zaživela tudi v mariborski škofiji«. V Maribor so prve tri sestre prišle 13. oktobra 1990, kjer so že isto leto začele s svojim poslanstvom. Prevzele so soodgovornost za študentsko pastoralo v okviru Katoliškega študentskega centra Sinaj, poučevanje na Škofijski orglarski šoli in na Teološki fakulteti.

Danes smo v skupnosti štiri sestre. Naše prvo poslanstvo je  pričevanje posvečenega življenja. S konkretnim delom pa smo vključena tudi  v pastoralna prizadevanja nadškofije za duhovno prenovo in ustvarjanje živih občestev. Aktivne smo  pri animaciji dela za nove duhovne poklice v okviru Centra za duhovne poklice.

Obiskujemo starejše v domu za ostarele, jim prinašamo sv. obhajilo ter sodelujemo v pogovorno-molitveni skupini.

Nudimo tudi možnost osebnega duhovnega spremljanja, smo na razpolago za pogovor v stistki in vodimo duhovne vaje za različne skupine.

Z veseljem spremljamo rast ženskih skupin, ki jih vodimo v sodelovanju z laičnimi voditeljicami.

Na dveh župnijah smo vključene v župnijsko katehezo in na eni izmed montessori šol sodelujemo s katehezo Dobrega pastirja.